Martinické bramboračkobraní

S nápadem uspořádat tuto akci přišla již před dvěma lety naše věrná členka spolku Jindřiška.

Zastavit na chvíli rozdováděné děti, vtáhnout je do hry, spojit jejich síly a dovednosti, učit je navzájem si pomoci a táhnout za jeden provaz, aby došly do cíle a dosáhly společného výsledku, se touto akcí podařilo opravdu uskutečnit. Její výhodou je i rychlá a nenáročná příprava, kterou oceníme hlavně my rodiče. Důkazem byl totiž i její druhý ročník, kdy se dětí oproti té předešlé sešlo zas o něco více.

A nyní si pojďme připomenout, jak to vlastně bylo na tom letošním III. Martinickém Bramboračkobraní.

Prázdniny už byly v plném proudu, dětí na Martinicích přibývalo, a tak středa 17. července 2019 byla tím pravým dnem tuto báječnou akci uspořádat.

I tentokrát jsme se s 25 dětmi sešli u Jindřišky před chalupou, kde čekalo mnoho práce a nutno podotknout, že se jí nebály ani ti úplně nejmladší tříletí cvrčci.

Nejprve bylo zapotřebí rozdělat oheň, tomu samozřejmě předcházelo nanosit dříví z přilehlého lesa. Některé děti ho nosily, některé ho lámaly a přikládaly do ohně, další zas čistily čerstvě vykopanou zeleninu ze zahrádky, škrábaly, krájely, a nakonec přidávaly do velkého kotlíku s vodou, která se mezitím nad ohněm ohřívala.

Pak zbývalo už jen polévku správně okořenit a společně si na ní pochutnat.

Bramboračka se i letos dětem opravdu povedla. A jak to vím? Jedli ji totiž všichni! A opět se povedlo i děti zabavit, spojit je, zažít legraci, mnohému se přiučit, okoukat jeden od druhého, pochopit, jak důležité je si pomáhat.

A závěrem jen tolik: Příští rok akce bude! Protože je pro nás a naše děti velkým přínosem.

Markéta Pešková