Rozbité silnice výstavbou D35

Rozbité silnice výstavbou D35

21. 10. 2019 – Všichni dobře vidíme, jak jsou některé úseky silnic v okolí Proseče postupně ničeny zatíženými kamiony, které vozí kamení z lomu Budislav na stavbu D35.
Hejtman Martin Netolický, hovořil o rekonstrukcích silnic, které slouží jako trasa pro navážení a odvoz materiálu v souvislosti se stavbou D35. „Veškeré komunikace, které jsou zařazené do sítě komunikací, po kterých je vezen materiál z a na stavbu D35, budou následně opraveny, na čemž jsme domluveni se státem. Není totiž možné, abychom následně tyto komunikace řešili v rámci krajského rozpočtu, jelikož se jednoznačně jedná o vyvolanou investici,“ řekl hejtman Martin Netolický.
Zdroj: www.pardubickykraj.cz/aktuality

10. 10. 2019 – V Luži lidé podepisují petici kvůli D35. Město drtí kamiony s materiálem pro dálnici. Rozbité silnice a obrubníky, chodci, kteří se bojí přejít přes cestu. Dálnice D35 má sice od Luže na Chrudimsku vést asi patnáct kilometrů daleko, lidé ve městě z ní ale radost nemají. Každý den uličkami přes náměstí projedou desítky aut naložených kamením. Přes Luži totiž firmy dovážejí na staveniště materiál. Každý kamion, který veze materiál na stavbu, by měl mít za sklem viditelné označení. „Označený D35 není a evidentně veze náklad na D35,“ říká nezávislá starostka Luže Veronika Pešinová a odhaduje, že jí každý den kolem oken projede asi čtyřicet těžkých nákladních aut.
Celý článek na: pardubice.rozhlas.cz

5. 9. 2019 – Kraj i obce mají stejný zájem – opravit silnice poškozené výstavbou D35. V Pardubickém kraji Ředitelství silnic a dálnic ČR aktuálně staví 27 kilometrů nové dálnice D35. To je dobrá zpráva nejen pro řidiče. Výstavba ale s sebou logicky nese i dopravní zátěž. Po silnicích II. a III. třídy, které jsou ve vlastnictví Pardubického kraje, během tří let stavby dálnice stavbaři převezou neuvěřitelných 2,8 milionů m3 zeminy a další stavební materiál. Pardubický kraj zmapoval síť komunikací, kterých se tato zvýšená zátěž týká, a provedl diagnostiku jejich aktuálního stavu. Kraj totiž usiluje o dohodu s ministerstvem dopravy, aby po skončení výstavby zaplatilo 2/3 nákladů na opravy těchto silnic. Mohlo by jít o částku až 1,4 miliardy korun. „Víme, že výstavba bude bolet. Je to zátěž pro silnice, je to zátěž pro obce a pro jejich obyvatele. Chceme udělat vše proto, aby to bolelo co nejméně,“ řekl starostům náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Michal Kortyš s tím, že Pardubický kraj se bude snažit komunikace opravovat i průběžně tak, aby například zimní údržba mohla být bezproblémová. „Kraj bude alokovat nějaké prostředky dopředu, abychom pak s opravami nemuseli čekat až na chvíli, kdy ministerstvo dopravy peníze do kraje pošle,“ dodal Kortyš.
Celý článek zde: www.suspk.cz