Vánoční tvoření s Mikulášem 2018

Protože se nezadržitelně blížily nejkrásnější svátky v roce, rozhodli se členové spolku Naše Martinice z.s., že si tyto chvilky v předvánočním čase společně s dětmi zpříjemní. Stačilo jen zapřemýšlet nad programem, zhotovit plakáty, ty následně vyvěsit v přilehlých obcích a vesnicích a jen doufat, že bude přát počasí a děti dorazí.

Akce nesla název Vánoční tvoření s Mikulášem.

V sobotu dne 8. prosince 2018 se ve 14 hod. na Martinicích v Restauraci u Marešů, sešlo okolo 50 dětí. Venku před hospodou na děti čekal obrovský stan s připravenými vánočními dílničkami. Zde si i ti nejmladší mohli společně s rodiči a prarodiči zkusit vyrobit vánoční ozdoby na stromeček, od vykrajovaných z vosku, papírových či propletených. Dále pak ozdob z přírodnin a dřevěných hoblin.  Děti si mohly vyrobit vánoční svícen, ozdobit si perníček, pustit si svou skořápkovou lodičku a další.

Vládla adventní nálada, hrály koledy, na stolech vonělo cukroví a dorazil i Mikuláš se svojí družinou, čertem a andělem. Ten každého, kdo mu řekl básničku, obdaroval. Děti byly hodné, někteří se bály a nebylo je vidět až do odchodu této družiny.

Nakonec jsme si společně s kytarou u stromečku, zazpívali vánoční koledy a mohly se radovat z další vydařené akce a naší největší odměnou nám pak byly spokojené dětské úsměvy a především společně strávený sváteční čas. Velmi děkujeme svitavským skautům za zapůjčení stanu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *