Domů Events Výlet na hrad Karlštejn

Výlet na hrad Karlštejn

Zájezd na Karlštejn: sobota 7. září 2024.  Akce pro členy spolku a jejich rodinné příslušníky.

Odjezd v 6:30 hod z Martinic (rest. U Marešů) s nástupní zastávkou v Proseči (6:50 náměstí). Přijďte včas, na nikoho se nečeká.

Cesta busem 2:30 hod, cesta z parkoviště na hrad 30min.  Objednaná prohlídka základního okruhu hradu začíná v 10:20 (většina osob) a výběrového okruhu v 10:05 (Michal W.). Jiné časy nejsou volné!!!
Délka prohlídky: základní okruh 55 minut (38 osob), výběrový okruh – hradní kaple 100 minut (2 osoby)
Po skončení prohlídek mohou návštěvníci navštívit… – viz níže.
Oběd rezervujeme pod hradem ve 12:30.

Cena vstupného na hrad se vybere v hotovosti v autobusu – platit se musí za celou objednanou skupina najednou. Připravte si to prosím přesně. Předem děkuji.
Vstupenky pro hromadné rezervované skupiny prodáváme výhradně na jednu hromadnou vstupenku. Vstupenky si vyzvedněte na pokladně hradu nejpozději 15 minut před začátkem Vaší prohlídky, kde je také uhradíte. 

Přihlašovací formulář – přihlašování ukončeno, zájezd i vstupenky jsou již objednány

Seznam přihlášených osob – odkaz je neveřejný, přístupný s heslem pouze účastníkům zájezdu

Přehled návštěvních okruhů

Fotogalerie Karlštejn  

Parkování – info      Parkování – mapa

Trasa bus     Pěší trasa

Rezervační podmínky

MĚLI BYSTE VĚDĚT:
– délka prohlídek hradu základního okruhu I (Císařská rezidence Karla IV.) je 55 min., výběrového okruhu I (Karlštejnské hradní kaple) je 100 min. a jsou vedeny pouze s průvodcem!
– žádáme návštěvníky, aby během prohlídky hradu neopouštěli prohlídkovou trasu, nevzdalovali se od průvodce a řídili se jeho pokyny.
– je zakázáno dotýkat se vystavených předmětů, malovat po zdech a stěnách nebo jinak národní kulturní památku poškozovat. Poškozování národní kulturní památky je trestným činem a pachatel bude předán orgánům činným v trestním řízení.
– v interiérech hradu je povoleno fotografování BEZ BLESKU a natáčení výhradně na základním okruhu zdarma.
– Na ostatních prohlídkových trasách není fotografování a filmování povoleno.

Po skončení prohlídek mohou návštěvníci navštívit bývalé hradní vězení tzv. Červenku v přízemí malé Mariánské věže (na konci základního i výběrových okruhů), kde je zřízen obchod se suvenýry.
Po prohlídkách je možné navštívit tzv. Hodinovou věž ve 2. hradní bráně, kde je k vidění hodinový stroj a zvon sv. Kateřiny. Při této příležitosti můžete rovněž navštívit obchod s drahými kameny.
Volně přístupná je také nejníže položená část hradu – Studniční věž s prodejem vína a keramiky.
V suterénu budovy Purkrabství je volně přístupná expozice vinařství s projekcí filmu „Hrad Karlštejn“. Volně přístupná expozice kamenných prvků.
V budově Purkrabství je v návštěvnickém centru k dispozici obchod se suvenýry a menší občerstvení

Volně přístupným areálem Karlštejna (s audioprůvodcem):

Samostatná prohlídka volně přístupného areálu hradu Karštejn s mobilním audioprůvodcem ve Vašem telefonu. V aplikaci TourStories (stahujte přes AppStore nebo Google Play Store), vám nabídneme procházku volně přístupnou částí areálu hradu, tedy od vstupní brány po Studniční věž. V několika zastaveních vám představíme neobyčejnou historii Karlštejna, ukážeme vám neobvyklé pohledy na hrad a upozorníme vás, kam se podívat, abyste tento výjimečný skvost lépe poznali. Rádi vám ukážeme Karlštejn zvenčí. V případě, že už máte vstupenku do interiérů a chcete vyplnit čas čekání, nebo prohlídku interiérů neplánujete, připojte se k nám. Naše procházka bude trvat asi 40 minut a začíná před vstupní branou.

Na pokladnu hradu je nutné dostavit se nejméně 15 minut před rezervovaným termínem prohlídky a zakoupit vstupenku.
Nedostaví-li se skupina bez předchozí telefonické omluvy 15 minut před prohlídkou k pokladně hradu, pozbývá nároku na rezervovaný čas a bude zařazena dle provozních možností hradu v daný den. Upozorňujeme, že nedochvilnost skupiny může způsobit čekací dobu i 60 a více minut. V případě zpoždění je pro zachování platnosti rezervace bezpodmínečně nutné včas kontaktovat rezervační oddělení hradu na tel. 311 681 617 a dohodnout nový termín začátku prohlídky.

Objednán autobus VDL Futura II FHD2 129/440.

 


  

Muzeum voskových figurín – Karlštejn

Nahlédnete do života řemeslníků, hrnčířů, zbrojnošů i legendárního krysaře. Na vlastní oči uvidíte středověké vězení, nakouknete pod ruku katovi a budete závidět Bílé paní, že může z těchto hrůzyplných míst kdykoli zmizet. Spatříte Karla IV. včetně jeho čtyř žen, Rudolfa II., astronoma Tycho de Brahe, Jehuda Löw pracujícího na obřím Golemovi, bájnou Sirael, Marii Terezii, Napoleona i Františka Josefa I. V závěrečné síni narazíte na T. G. Masaryka, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetanu i Matku Terezu.

 

1. karlštejnský mikropivovar Karlíček

V jediném pivovaru na Karlštejně můžete ochutnat několik druhů piv, slabší pivo pro cyklisty či do horkého počasí, ale i silnější pivo pro pivní gurmány.

Recenze:

27. dubna 2023: Pan majitel nám otevřel a natočil pivo i když bylo zavřeno. Ochutnal jsem Karlíčka 12tku. Vynikající pivo plné chuti. Moc příjemně jsme si u piva s panem majitelem popovídali. Rozhodně doporučuji návštěvu pivovaru a ochutnávku piva. My se příště určitě stavíme znovu.

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

Datum

07 Zář 2024

Čas

7:00
spolek Naše Martinice z. s.

Organizátor

spolek Naše Martinice z. s.
Email
spolek@nasemartinice.cz
Webová stránka
https://www.nasemartinice.cz