Dálnice D35 z Časů do Ostrova bude otevřena 22. prosince 2022

Ploty kolem nového úseku dálnice D35 z Časů do Ostrova jsou hotovy. Ve středu 14. 12. 2022 byl zahájen provoz dálničního oddělení Policie ČR v Městci. A ze sousedního střediska už vyrážejí sypače, které uklízí jak loni otevřenou část D35 z Opatovic do Časů, tak i tu, na niž řidiči vyjedou ve čtvrtek 22. 12. 2022.

Ve čtvrtek 22. prosince 2022 kolem 14:30 hodin, vyjedou první řidiči na 14,5 kilometrů dlouhý úsek nové dálnice z Časů do Ostrova. Ten naváže na loni otevřenou část D35 z Opatovic do Časů, a nabídne tak zájemcům pohodlnou 30 kilometrů dlouhou cestu z křižovatky na D11 u Hradce Králové až před Vysoké Mýto.

Policie ve středu 14. 12. 2022 představila budovu nového dálničního oddělení Městec, kterou společně se střediskem pro údržbu dálnice vybudovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) za 211 milionů korun bez DPH. Bude sloužit pro dohled nad dálnicí D35 od křížení s dálnicí D11 po úsek do Ostrova, který bude zprovozněn 22. prosince.

V roce 2016 vzniklo dálniční oddělení ve Vysokém Mýtě a teď se přestěhovalo do nových prostor do Městce. Ve Vysokém Mýtě už vzniká další dálniční oddělení Opatovec, které bude za několik let nad Svitavami. V Městci zatím slouží 16 policistů, v budoucnu by jich měly být tři desítky. K dispozici mají kromě kanceláří, výslechové místnosti, garáží a cely také místnost pro cvičení. Dohlížet budou nepřetržitě na 31 kilometrů dálnice, vypomáhat jim budou zatím policisté, kteří se připravují pro oddělení Opatovec ve Vysokém Mýtě. Ve stejném areálu vybudovalo Ředitelství silnic a dálnic také Středisko správy a údržby dálnice Městec.

Nový komplex střediska správy a údržby dálnic už pracuje, je vybaven technikou i lidmi a připravuje se na spuštění úseku dálnice D35 Časy – Ostrov. Jak napadl sníh, tak udržují i nový úsek, aby byl připraven na příští týden. Silničáři mají zde k dispozici i dobře vybavený dispečink, který řídí údržbu od dálnice D11 až po Ostrov. Je zde kompletní kamerový systém, otočné kamery, zoomovací kamery, které pomáhají rozhodovat dispečerovi, kam se má jet, v jakém pořadí a jak se bude solit. Dále má k dispozici meteohlásky a samozřejmě mu pomáhají i kontrolní jízdy po dálnici.

Více informací naleznete v článku na iDNES.cz, dále ČRo a na webu ŘSD.