Výlet do mini ZOO na Martinicích

Hned na první prázdninový den 29. června 2019 ve 14 hodin jsme se s dětmi vypravili do martinické mini ZOO, tak trošku odlišné od té opravdové, kterou již jistě každý z nás alespoň jednou navštívil. V té naší bylo totiž možné nejen se něco o zvířátkách dozvědět, ale i vyzkoušet si, jak se pohybují v prostředí, ve kterém žijí a jak je někdy velice obtížné ulovit si svou kořist, svoji obživu. A tak, jak to chodí v opravdové ZOO, i zde děti hned na začátku u vstupu obdržely mapu, na které bylo znázorněných jedenáct stanovišť (pavilónů) se zvířaty. Pojďme si tedy jednotlivá stanoviště připomenout. U prvního pavilonu jsme si vyzkoušeli, jak se plazí hadi, dále jsme se zhoupli a zašplhali jako opička, nakrmili hladového tygra a zaskákali jako klokan. V pavilonu s ptactvem bylo zas k vidění velké množství ptáků, od pěvců, srostloprstých, potápek až po dravce. U žiraf jsme zjistili, jak obtížné je zajistit si potravu bez pomoci rukou, u pavouků se proplést pavučinou a zachránit ubohou včelku ze spárů obřího pavouka, zkusili si rozpoznat a dovědět se i něco ze života hmyzu. Dalším velice lákavým pavilonem byl vodní svět. Zde si ti nejodvážnější mohli na dřevěném voru prohlédnout žraloka z blízkosti a díky tamějším užovkám, které při plavbě dělaly pasažérům společnost, zažily děti opravdové dobrodružství. Dále zde v potoce čekal krokodýl, nad nímž vedla nebezpečná lávka, kde bylo úkolem lávku přejít a krokodýla neprobudit. Těmito hrátky skončila výprava za zvířátky. Před námi však byla ještě cesta zpět do cíle, na které čekala dílnička, kde si každý mohl namalovat, co se mu v mini ZOO nejvíce líbilo a svůj výtvor pak vystavit na společné nástěnce.
A jaká by to byla stezka bez alespoň malé odměny. Za splněné úkoly každý z dětí obdržel špekáček, který si společně s kamarády opekl na připraveném ohništi. Celý program zakončila roztomilá včelička, která ještě dětem kladla otázky a zjišťovala, copak si z cesty mini zoologickou zahradou zapamatovaly. Nakonec si s nimi ještě zazpívala a zatančila.

Díky pěknému počasí a dětem, které se se svými rodiči do martinické mini ZOO dorazili, se tato akce opět velice vydařila. A samozřejmě velké díky všem členům spolku „Naše Martinice z.s., kteří nám pomohli tyto báječné chvíle připravit. Těšíme se na další společnou akci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *