Nákup a stavba pártystanu

V srpnu 2020 zakoupil spolek Naše Martinice pártystan pro akce našeho spolku. Následně jsme zkušebně sestavili ocelovou kostru pártystanu a natáhli jsme na ni střechu. Boční plachty s okny jsme zatím na kostru nezavěšovali.

Pátry stan má velikost 6 x 8 metrů = plocha 48 m2. Kapacita stanu je až 96 stojících osob nebo 8 pivních setů (64 lidí) nebo 68 židlí umístěných v řadách.

Stan váží přes 200 kg. Má vyztuženou střešní konstrukci + spodní rám pro větší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Plachta z PVC má gramáž 500 gr./m2 (jako plachta u nákladních vozidel). Výška hřebenu střechy je 3,1 m, Okapová výška je 2,1 m. Přední vchod má šířku 4,60 m široký, zadní vchod má šířku 1,20 m a je opatřený zipem. Boční stěny obsahují jednotlivě odnímatelná okna z průhledného PVC šíře 2 m. Ocelový rám stanu je vyroben z pozinkovaných trubek o průměru 38 mm a tloušťce stěny 1,2 mm. Spojky rámu jsou z pozinkovaných trubek o průměru 42 mm a tloušťce stěny 1,4 mm. Kostra stanu se spojuje pomocí šroubů se závitem 50 mm se zajištěním pomocí křídových matic. Střecha a boční plachty se upevňují pomocí gumových spojů. Stan má 30cm prodloužený spodní límec, který odvádí dešťovou vodu mimo vnitřní prostor, chrání před podfouknutí větrem a je možné jej připnout ke spodnímu rámu. Střešní plachta má všechny spoje svařované, je 100% nepromokavá, obvodový lem překrývá boční plachty a brání průvanu. Spodní trubkový rám zvyšuje stabilitu stanu, zajišťuje pevné spojení nohou stanu a snižuje nežádoucí pohyby plachty. Dodatečné střešní výztuhy zvyšují odolnost vůči povětrnostním vlivům a zajišťují celkovou stabilita, dodatečné trubky mezi krokvemi chrání při sněžení.

Stavba stanu probíhá v šesti krocích:

  1. Smontujete střešní konstrukci
  2. Natáhnete střešní plachtu
  3. Připevníte nohy na jedné straně
  4. Doplníte nohy na druhé straně, přidáte spodní rám
  5. Podle potřeby připevníte boční stěny
  6. Bezpečně ukotvíte

Stavba kostry stanu, natažení a upevnění střešní plachty nám trvalo cca hodinu. Stavbu stanu této velikosti je vhodné provádět v 5 lidech, aby každý držel jednu boční trubku při vztyčení stanu. Párty stan bude sloužit výhradně pro akce spolku Naše Martinice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *